Hipnoz ile Öfke Kontrolü / Öfkeyle Başa Çıkabilme

Hipnoz ile Öfke Kontrolü / Öfkeyle Başa Çıkabilme

Öfke, hepimizin sahip olduğu doğal bir duygudur. Bununla birlikte, öfke aşırı olduğunda ve duruma uygun olmadığında, kendimize ve ilişkilerimize büyük zararlar verebilir.

Öfke, tam öfkeye hafif bir rahatsızlık olarak ifade edilebilir. Kalp atış hızının artması, yüksek tansiyon, terleme gibi fiziksel değişikliklere neden olur ve bir stres hormonu kokteyli vücudumuzu doldurmaya başlayabilir. Kızgın davranış genellikle bunu takip eder ve bağırmayı, eleştirmeyi, görmezden gelmeyi ve hatta nesneleri fırlatmayı içerebilir.

Öfke, genellikle beklentilerimize yanıt olarak hayal kırıklığının bir sonucudur. Adaletsizlik veya adaletsizlik algıladığımızda veya çok fazla stres veya incinme hissettiğimizde, öfke, kontrol hissini yeniden kazanmamız için bir yol olarak yüzeye çıkabilir.

Öfke bilinçsiz bir davranış olduğu için, hızla ve çoğu zaman kontrolsüz bir şekilde gerçekleşir. Şiddetli bir patlama yaşayan bir kişi, öfke duyguları dağıldıktan sonra genellikle utanmış veya hayal kırıklığına uğramış hisseder.

Öfke, uzun vadede sorunları çözmenin nadiren verimli bir yoludur. Öfke, elimizdeki sorunlara odaklanmamıza izin vermek yerine, genellikle sorunun kendisi haline gelir. İlişkiler genellikle öfkenin etkisiyle onarılamayacak kadar zarar görür. Uzun süreli stres tepkisi ayrıca sağlığımızı ve bağışıklık sistemimizi zayıflatır.

Hipnoterapi , öfke kontrolü için en etkili ve hızlı çözümlerden biridir. Klinik hipnoterapi  , bilinçdışı düzenimizi ve öfke ile ilişkimizi değiştirmenin en etkili yöntemlerinden biridir. Hipnoterapi, bilinçsiz zihninizi yeniden eğitmenize yardımcı olabilir, böylece hayattaki durumlara çok daha sağlıklı bir şekilde tepki verebilirsiniz. Öyleyse öfkenizi kontrol altına almak yerine, duygularınızdan sorumlu olabilirsiniz.

Pek çok insana yardım ettik ve size de yardımcı olabiliriz.

Duygularınızı yönetmek için kanıtlanmış yöntemleri öğrenecek ve öfkeyle başa çıkmak için daha dengeli bir strateji geliştireceksiniz.