Hipnoz İle Ders Çalışma Alışkanlığı Kazandırma Eğitimi

Hipnoz İle Ders Çalışma Alışkanlığı Kazandırma Eğitimi

Hipnoz yoluyla öğrencinin bilinçaltına inilerek, eğitim, öğretim ve sınava dair tüm korku, kaygı ve stres bilinçaltında yeni davranış kalıpları geliştirilerek tüm olumsuzluklar ortadan kaldırılır.

Yine hipnoz desteği ile, öğrencilerdeki bıkkınlık, boşvermişlik, yorgunluk ve bezginlik ortadan kaldırılarak öğrencinin kaybettiği yada oluşturamadığı motivasyon yeniden tesis edilir.

Korku duyulan bazı derslere karşı oluşturulan “ben zaten …… dersinden başarılı olamam” kalıbı ve korkusu hipnoz yardımıyla ortadan kaldırılarak korku duyulan derslere karşı sempati geliştirilebilir.

Ders çalışmadan sıkılan, ders çalışmayı sürdüremeyen, çabuk bıkan, ders çalışırken kayıp başka alemlere dalan, okuduğu sayfayı tekrar tekrar başa dönerek okumak ihtiyacı hisseden, çalışmak için kendini zorlayan veya zorlayarak ders çalışan öğrenciler hipnozun o sihirli gücüyle ders çalışırken hayatlarının en keyifli işini yapıyormuş gibi kendilerini hissederek, çalışmaktan keyif alarak dersten sıkılmama davranış değişikliğini geliştirebilirler.