Hipnoz İle Başkalarının Yanında Rahat Davranma ve Konuşma Eğitimi

Hipnoz İle Başkalarının Yanında Rahat Davranma ve Konuşma Eğitimi

Başkalarının yanında kendiniz olamıyor musunuz? İçinizden geleni söyleyemiyor yada ifade edemiyor musunuz?

Bunun nedeni, bilinçdışımızın dış etkenlerden bağımsız olarak bizimle aynı kalan bir dizi inanca sahip olmasıdır. Bu yüzden, bilinçaltında korkunç bir sese sahip olduklarına derin inanan bir şarkıcı, insanlar onlara harika bir sese sahip olduklarını söylese bile, muhtemelen performans göstermekten kaçınacaktır.

Öyleyse, bu köklü inançların üstesinden nasıl gelebiliriz? Bu inançlar bilinçdışımızda yaşadığından, değişimin gerçekleşmesi gereken yer burasıdır.

Hipnoterapi bilinçdışı zihne erişir ve pozitif değişimi kolaylaştırmak için telkin gücünü kullanır. Bu öneriler, güven düzeylerini iyileştirmeye yardımcı olacak şekilde uyarlanabilir. Genellikle bu öneriler olumlu olur ve şimdiki zamanda yapılır. Örneğin, “artık kendinizden şüphe duymuyorsunuz” yerine “yaptığınız her şeyden emin olduğunuzu hissediyorsunuz” ifadesi kullanılacaktır. Bunun arkasındaki teori, bilinçdışının “sahip olduğunuz” ve “artık sahip olmadığınız” arasında ayrım yapamayacağıdır.

Hipnoterapi, bazı kişilerin özgüvenlerini ve öz saygılarını geliştirmelerine yardımcı olabilir. Bir hipnoterapist, bilinçsiz zihninize veya iç sesinize erişerek, kendiniz hakkında nasıl hissettiğinizi kontrol etmeye başlamanıza, düşük güven geliştirmenize neyin yol açmış olabileceğini keşfetmek için sizinle birlikte çalışmanıza ve daha güvenli hissetmenize yardımcı olabilir. .

İç sesiniz en büyük eleştirmeniniz gibi hissedebilir ve kendiniz, düşünceleriniz veya eylemleriniz hakkında kötü hissetmenize neden olabilir. Ancak, ne kadar derine gömülmüş görünürlerse görünsün, bu olumsuz düşüncelerin üstesinden gelmek mümkündür. Bir hipnoterapist, bilinçsiz zihninizi yeniden öğretmeye ve kendimizi daha iyi bir ışıkta görmemize yardımcı olabilir. Hipnoz, genel güveninizi geliştirmeye yardımcı olmanın yanı sıra, iş veya ilişkiler gibi belirli alanlarda kendinize olan güveninizi ve inancınızı geliştirmeye veya bir sürüş testi yapmak veya ders verme gibi belirli bir hedefe olan güveninizi artırmaya yardımcı olabilir. bir sunum.