Hipnoz İle Alkolü Bırakma

Hipnoz İle Alkolü Bırakma

Alkolizm, her yıl milyonlarca ölüme neden olan bir hastalıktır. Dünyada her gün binlerce insan alkolün etkilerine yenik düşmekte ve alkol zehirlenmesinden muzdariptir. Sadece ABD’de 15 milyondan fazla insanın alkolizmle mücadele ettiği tahmin ediliyor . İstatistikler endişe vericidir.

İnsanlar hipnozu onlarca yıldır alkol kullanım bozuklukları için alternatif bir tedavi seçeneği olarak düşünüyorlar. Gibi bilimsel çalışmalar sayesinde bu bir , şimdi içme vazgeçmek bağımlılarını teşvik edebileceğiniz hipnoz biliyor ve ayrıca bunun tekrarlamasını önlemek olabilir.

Örneğin, danışman bir alkolizmle (alkollü içecekler gibi) bağlantılı olabilecek zihinsel bir imaja sahip bir kişiye sunabilir . Daha sonra terapist, bireyin tekrar içmesi durumunda bunu önerebilir. Hastalık ve mide bulantısı gibi olumsuz bir tepki yaşayacaktır.

İnsan ruhu çok etkilidir! Hipnozun tam kontrolü altındaki bir erkek veya kadının alkol içtiği her seferinde bir hastalık hissi yaşaması son derece olasıdır. Bu, daha geniş bir rehabilitasyon programının bir parçası olarak yardımcı olur.

Tek başına hipnoz her zaman yeterli değildir.

Bu yalnızca tek bir örnektir; Terapi için bireyin hiper farkındalığını kullanmanın çeşitli yolları vardır.